Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Wycieczka do Galerii Sztuki Polskiej gr III

12.10.2018r grupa III wyruszyła na wycieczkę na Rynek krakowski do centrum miasta, gdzie mieści się w Sukiennicach Galeria Sztuki Polskiej. Pani przewodniczka przybliżyła dzieciom fragmenty historyczne na podstawie obrazów Jana Matejki, znajdujących się w galerii. Były to między innymi obrazy takie jak: "Hołd pruski", Wernyhora", "Bitwa pod Racławicami". Przedszkolaki miały okazję poszukiwać szczegóły historyczne na obrazach, zaznaczając własne spostrzeżenia na specjalnych kartach ćwiczeń. Po wyjściu z Galerii dzieci spacerem zwiedziły najciekawsze miejsca na krakowskim rynku, słuchając przy okazji legend związanych między innymi z wieżami Kościoła Mariackiego. Podczas tej wycieczki przedszkolaki musiały wykazać się umiejętnością uważnego słuchania i spostrzegawczością, za którą specjalnie nagradzała nasza Pani przewodnik, "słodkimi monetami".
Relacja 2018-10-23, 13:39 | autor: Monika Grzonka